SEO tekstai: rašymas ir talpinimas

SEO tekstai, SEO straipsniai

SEO tekstai arba SEO straipsniai yra pagal tam tikrą temą, SEO optimizavimo tikslais sukuriamas turinys. SEO straipsniai yra rašomi remiantis geriausiomis SEO praktikomis, pagal Google paieškos sistemos standartus.

SEO tekstai gali būti naudojami skirtingoms reikmėms. Tai gali būti turinys svetainės tinklaraščiui, prekių, produktų ar paslaugų ar jų kategorijų aprašymai bei kitokio pobūdžio turinys. SEO straipsnio apimtis, paskirtis ir kaina skirsis priklausomai nuo jo paskirties.

Tačiau SEO tekstai visais atvejais yra rašomi taip, kad būtų tinkamai optimizuoti: jų turinys ir antraštės atspindi optimizuojamus raktinius žodžius, juose naudojami raktažodžių sinonimai ir t.t. Priklausomai nuo savo paskirties, SEO straispniai gali būti pirmiausia skirti skaitytojui, Google paieškos sistemai arba abiems.

SEO tekstų rašymas

SEO straipsnio apimtis priklauso nuo jo paskirties ir konkrečios temos, kuria jis yra rašomas. Įprasti SEO straipsniai, skirti išoriniam talpinimui dažniausiai yra 300-500 žodžių apimties.Tokio SEO straipsnio kaina, priklausomai nuo jo kokybės ir kur jį ketinama talpinti, prasideda nuo 5 eurų.

SEO tekstą galima parašyti ir naudojantis dirbtiniu intelektu (pvz. ChatGPT), tačiau dėl pakankamai žemos jo kokybės, tokio teksto SEO vertė gali būti labai maža. Todėl kiekvieną SEO tekstą, nepriklausomai nuo jo paskirties, rekomenduojama paruošti atsižvelgiant į gerąsias SEO optimizavimo praktikas, Google paieškos sistemos reikalavimus ir standartus.

Tai reiškia, kad kiekvienas SEO tekstas turi būti toks ilgas, kiek yra būtina, jį turi sudaryti pagrindines temas atspindinčios antraštės (H1, H2, H3 ir t.t.), jame turi būti naudojamas tinkamas formatavimas, pagal poreikį į jį turi būti įtraukta pakankamai netekstinių elementų (paveikslėlių, vaizdo įrašų, lentelių, sąrašų ir kt.).

SEO tekstų talpinimas

SEO tekstai išoriniam talpinimui yra viena iš išorinio SEO optimizavimo dalių. Tokiam tikslui parašytą straipsnį, į kurį būtų įterptra atgalinė nuoroda į optimizuojamą svetainę, yra siekiama patalpinti kitoje svetainėje. Taip yra bandoma padidinti svetainės autoritetą, sukuriant atgalinę nuorodą (svetainės rekomendaciją) internete.

SEO straipsniai, priklausomai nuo SEO optimizavimo strategijos, gali būti talpinami:

  • SEO straipsnių kataloguose. Tai yra žemos kokybės svetainės, kuriose talpinamas bendro pobūdžio turinys su daug išeinančių nuorodų. Tokie katalogai įprastai neturi jokios vidinio SEO optimizacijos, o jų vertė priklauso tik nuo į juos vedančių atgalinių nuorodų.
  • Nišiniai tinklaraščiai. Tai yra konkrečia tema rašomi tinklaraščiai. Jų vertė slypi būtent tam tikrą temą atitinkančiame autoritete.
  • Naujienų portalai. Tai yra regioniniai ir nacionaliniai naujienų portalai, kurie sutinka talpinti SEO straipsnius su atgalinėmis nuorodomis.
  • Verslo tematikos puslapiai. Tai yra bendrinės ar konkrečio srities verslo portalai.
  • Socialiniai tinklai. Tai yra Facebook, LinkedIn, Twitter/X ir kiti socialiniai tinklai, kurių asmeninėse ar verslo paskyruose galima talpinti tekstus.

SEO tekstų rašymo ir talpinimo kainos

SEO talpinimo kaina priklauso nuo pasirinkto portalo, jo kokybės, atgalinių nuorodų profilio, lankomumo ir kitų faktorių. Talpinimo kaina gali prasidėti nuo 5 eurų SEO kataloguose ir siekti kelis šimtus eurų didžiausiuose Lietuvos naujienų portaluose.

Domina SEO paslaugos?

Tuomet susisiekite su mumis. Pasikalbėsime apie jūsų projekto optimizavimo perspektyvas ir kaip galėtume jums padėti.