Lokalus (vietinis) SEO

Lokalus SEO arba vietinis SEO yra svetainės optimizavimas užklausoms, susijusioms su konkrečia vieta, dažniausiai miestu. Jis yra aktualus, kai norima pasiekti konkrečiame mieste (ar kitoje vietovėje) gyvenančius ar tame mieste susijusių prekių ar paslaugų ieškančius Google paieškos naudotojus. Lokalizuotas SEO optimizavimas tampa privalomu, nes vis didesnė dalis užklausų yra susijusi su konkrečia vietove bei vis didesnė dalis paieškos rezultatų puslapių yra papildoma vadinamuoju Local Pack.

Kokia lokalaus (vietinio) SEO nauda?

Optimizavimas lokalioms užklausoms dažniausiai yra atliekamas pilnavertės SEO optimizacijos metu, tačiau gali būti užsakoma ir kaip atskira SEO paslauga. Kaip ir bendras SEO optimizavimas, lokalus SEO teikia panašias naudas:

  • Gerina pozicijas Google paieškoje ir didina tikslinių, su konkrečiu miestu ar kita vietove susijusių lankytojų srautą į svetainę.
  • Didina prekės ženklo žinomumą atitinkamoje vietovėje.
  • Matomumas ne tik standartinėje Google paieškoje, bet ir Google Maps, kai jis pateikiamas lokalizuotos užklausos Google paieškos rezultatų puslapyje (SERP).

Kaip atliekamas lokalus SEO optimizavimas?

Savo esminiais principais vietinis SEO nesiskiria nuo bendro SEO optimizavimo. Ir vienu, ir kitu atveju yra siekiama optimizuoti svetainę, kad ji būtų kuo geriau matoma paieškoje pagal atitinkamas užklausas (raktinius žodžius). Kalbant konkrečiau, lokalus SEO atliekamas taip:

  • Atliekama konkurentų analizė ir raktažodžių tyrimas, kas leidžia paruošti tinkamą SEO strategiją bei įvertinti galimus optimizavimo kaštus.
  • Atitinkami svetainės puslapiai yra optimizuojami įtraukiant aktualią, su vietove susijusią informaciją (adresas, darbo laikas, kita kontaktinė informacija).
  • Yra užtikrinamas kontaktinės informacijos, t.y. NAP (angl. Name, Address, Phone number) nuoseklumas įmonių kataloguose ir kituose interneto šaltiniuose.
  • Sukuriamas ar optimizuojamas egzistuojantis Google My Business profilis.
  • Atitinkamų, susijusių atgalinių nuorodų kūrimas.
  • Atliekami kiti būtini SEO optimizavimo darbai.

Lokalaus SEO kaina

Dažniausiai lokalus SEO yra atliekamas kaip viena kompleksinio SEO optimizavimo dalių. Tačiau išskirtiniais atvejais atlikti vietinę optimizaciją galima ir atskirai. Tokiu atveju paslaugos kaina prasidės nuo 99 Eur, bet priklausys nuo konkretaus poreikio.

Domina SEO paslaugos?

Tuomet susisiekite su mumis. Pasikalbėsime apie jūsų projekto optimizavimo perspektyvas ir kaip galėtume jums padėti.